Mezoterapia igłowa znana jest przede wszystkim z zabiegów odmładzających na twarz. Tymczasem okazuje się, że ma ona znacznie szersze zastosowanie. Mezoterapię igłową można przeprowadzić niemal na całym ciele w celu poprawienia kondycji skóry i uzyskania określonych efektów estetycznych. Przedstawiamy trzy mniej znane zastosowania tego popularnego zabiegu.

Mezoterapia jako zabieg profilaktyczny

Mezoterapia igłowa ma na celu dostarczenie skórze składników aktywnych o różnym działaniu. Dodatkowo pobudza procesy regeneracyjne. W związku z tym można zastosować ją również w celach profilaktycznych, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Mezoterapia igłowa to bezpieczny zabieg dla osób w każdym wieku. Zastosowana przed trzydziestką spowalnia proces starzenia się skóry, zapobiega wiotkości i utracie elastyczności. Dzięki zastosowaniu odpowiednich składników aktywnych można odświeżyć cerę, nadać jej promienny wygląd, widocznie poprawić kondycję skóry. Zabiegi profilaktyczne wykonuje się z mniejszą częstotliwością niż w celach odmładzających. Aby podtrzymać efekty, warto wykonywać ją regularnie.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

W Klinice Miracki Królewska 18 w Warszawie Śródmieście można również skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej na skórę głowy. Zastosowane podczas iniekcji substancje aktywne trafiają wprost do mieszka włosowego – wspomagają odmładzanie skóry głowy i przyczyniają się do odrastania włosów. Preparat na bazie peptydów i kwasu hialuronowego wstrzyknięty do środkowej warstwy skóry jest w stanie zatrzymać proces łysienia. Pod wpływem działania tych substancji następuje poprawa mikrokrążenia w skórze głowy, odżywienie mieszków włosowych oraz namnażanie komórek. Celem mezoterapii igłowej jest również działanie ochronne – dzięki antyoksydacyjnym składnikom preparatu zostaje zahamowany niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Zabieg przeznaczony jest dla osób zmagających się z różnymi rodzajami łysienia.

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa może również pomóc w modelowaniu ciała i redukcji cellulitu. Zabieg nie tylko zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki, ale też zapobiega jej powstawaniu. Detoksykuje, przywraca naturalne pH tkanek i zapewnia równowagę struktury tkanki tłuszczowej. Preparat poprawia także mikrokrążenie w skórze i drenaż limfatyczny, likwiduje wolne rodniki oraz wpływa na odbudowę białek tworzących macierz komórkową. Mezoterapię igłową na cellulit wykonuje się w serii kilku zabiegów. Przy zachowaniu zdrowego trybu życia efekty mogą utrzymywać się długotrwale. Specjaliści zalecają jednak raz do roku powtórzyć terapię.

Redukcja rozstępów przy pomocy iniekcji

Rozstępy to zmiany skórne, z którymi nie sposób poradzić sobie domowymi sposobami, ale za to zabiegi medycyny estetycznej mogą znacznie polepszyć ich wygląd. Celem mezoterapii igłowej jest stymulacja produkcji kolagenu, którego osłabienie jest właśnie przyczyną rozstępów. Po iniekcji skóra zaczyna się odbudowywać, a rozstępy stają się coraz mniej widoczne. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczna jest seria zabiegów, a czasem także wsparcie innych procedur, np. laseroterapii.

Listę zaufanych klinik medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com.

Comments are closed.

.edu.pl https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ ear.pl