Manicure to jeden z częściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ciężko jest znaleźć na ulicy panią, która nie miałaby pomalowanych paznokci. Obecnie najpopularniejsze są trzy metody zdobienia: hybrydowa, żelowa i akrylowa. Ważnym produktem wpływającym na trwałość jest baza do paznokci. Jak wybrać najlepszą?

Perfekcyjny manicure w domu czy w salonie kosmetycznym?

W zależności od wyboru metody zdobienia paznokci manicure można wykonać w domu lub w studio urody. Najłatwiejsza jest metoda hybrydowa i najczęściej panie same wykonują taką stylizację. Do manicure żelowego wymagana jest duża wprawa, a więc warto udać się do profesjonalnej manikiurzystki.

Jeśli chodzi o stylizację akrylem, to nie wymaga ona użycia lampy UV, ale należy mieć wprawioną rękę, aby wszystko wyglądało stylowo i elegancko. W salonach kosmetycznych używane są profesjonalne produkty, które zapewniają trwałość manicure. Stylistki potrafią także doskonale dobrać metodę zdobienia do kondycji płytki, a zabieg nie jest drogi.

Baza do paznokci – kiedy trzeba jej użyć?

Jednym z ważniejszych produktów używanych podczas stylizacji paznokci jest baza. Nie wolno jej pominąć przy manicure hybrydowym i żelowym. Jeśli podczas zdobienia akrylem nie przedłuża się paznokci, to także należy użyć tego produktu. Jak więc widać, praktycznie w każdym przypadku jest on niezbędny.

Baza wpływa na trwałość i ostateczny efekt. Dostępne są produkty różnych marek. Można znaleźć bazę uniwersalną, która nadaje się do każdej stylizacji. Baza witaminowa doskonale regeneruje i przyspiesza odbudowę paznokci i stosowana jest u pań, które mają kruchą i łamliwą płytkę. Dzięki żelowej bazie można delikatnie nadbudować paznokcie lub je przedłużyć. Na pewno należy postawić na wysokiej jakości produkt, który spełni swoją funkcję w 100%.

Którą bazę do paznokci wybrać?

Producenci oferują szeroką gamę baz do paznokci, które można stosować przy każdej stylizacji lub do konkretnej metody. Najważniejsze jest to, aby wybierać produkty profesjonalne używane w studiach urody. Wówczas można liczyć na trwały efekt.

Baza do paznokci powinna być wydajna i dobrana do kondycji płytki. Warto także zwrócić uwagę na jej zapach. Jeśli będzie on zbytnio drażniący, to może doprowadzić do bólu głowy czy wystąpienia mdłości. Nie bez znaczenia jest także łatwość nakładania, co szczególnie docenią początkujące manikiurzystki. Wysokiej jakości produkty można znaleźć w dobrych sklepach kosmetycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie baza do paznokci.

Comments are closed.