Za zachodnią granicą pracuje pokaźna grupa Polaków. Niektórzy osiedlili się za granicą na stałe, inni dzielą życie między Polską a Niemcami, a jeszcze inni wyjeżdżają za Odrę na sezonowe prace pozwalające podreperować domowy budżet w okresie letnim. Warto mieć świadomość, że każdej osobie mającej dzieci i pracującej w Niemczech przysługuje specjalne świadczenie. Ile wynosi niemieckie rodzinne? W jaki sposób można uzyskać zaległy zasiłek? Sprawdź!
Dla kogo niemieckie rodzinne?
Niemieckie rodzinne, czyli Kindergeld, to pomoc finansowa wypłacana każdego miesiąca rodzicom wychowującym dziecko lub dzieci. Świadczenie ma zapewnić wszystkim dzieciom równe szanse na godne życie, umożliwić dostęp do opieki medycznej czy nauki na wysokim poziomie. Pieniądze przyznawane są na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. Okres pobierania zasiłku ulega wydłużeniu w przypadku dzieci uczących się oraz niepełnosprawnych.
Aby otrzymywać wsparcie finansowe od państwa, rodzic musi mieć status nieograniczonego płatnika podatku niemieckiego. Zgodnie z przepisami, Kindergeld mogą otrzymywać pracownicy zatrudnieni na warunkach niemieckich, przedsiębiorcy prowadzący w Niemczech własną działalność oraz pracownicy sezonowi. Ponadto, o pieniądze mogą wnioskować również osoby, które podejmując pracę w Niemczech, składki na ubezpieczenie socjalne odprowadzają w Polsce.
Zaległe świadczenie rodzinne z Niemiec
Nie wiedziałeś, że Twoim dzieciom przysługują pieniądze z niemieckiego funduszu? Bez obaw – możesz otrzymać zaległe pieniądze za okres do sześciu miesięcy wstecz. Aby maksymalnie ułatwić sobie całą procedurę, skorzystaj z usług polskich firm zajmujących się rozliczaniem podatków i pozyskiwaniem świadczeń dla Polaków pracujących za granicą.
Comments are closed.