Metoda akrylowa zdobienia paznokci cieszy się coraz większą popularnością. Jej efekty są bardzo imponujące, a ona sama jest dość prosta i umożliwia szybkie przygotowanie detali manicure. Oczywiście by móc wykonywać tę metodę konieczne jest zebranie niezbędnych akcesoriów. Co przyda się do wykonania zdobień?

Proszek akrylowy

Metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga użycia specjalnego akrylowego proszku, który czasami nazywany jest też pudrem. Można używać produktu w kolorze detalu lub też sięgnąć po proszek transparentny. Ten ostatni sprawdza się szczególnie dobrze, bo nie wpływa na kolor zdobienia.

Proszek ten nakłada się przy pomocy małej łyżeczki na detale wykonane przy pomocy lakierów hybrydowych. Niewielką jego ilość wysypuje się na lakier, a następnie delikatnie strzepuje się nadmiar z powrotem do opakowania. Pozwala to na zmniejszenie ewentualnych strat produktu, a co za tym idzie – bardziej oszczędne jego zużycie.

W tej metodzie należy unikać nadmiaru produktu, który mógłby następnie stworzyć nieestetyczne złogi albo odpaść z płytki paznokcia podczas nakładania top coatu.

Lakiery hybrydowe

Do wykonania akrylowych zdobień przydadzą się też lakiery hybrydowe w różnych kolorach. To właśnie one są wykorzystywane do rysowania na paznokciach bardzo szczegółowych i barwnych detali. Transparentny proszek akrylowy skutecznie wnika w strukturę lakieru i łączy się z nią.

Dzięki temu powstaje kolorowa masa o idealnej konsystencji. Nie musisz więc martwić się mieszaniem akrylu z liquidem tak jak ma to miejsce w przypadku przygotowywania przedłużenia paznokci. To wszystko sprawia, że metoda ta jest bardzo prosta i łatwa w przygotowaniu.

Narzędzie precyzyjne

W przypadku akrylowego zdobienia paznokci wielką rolę odgrywają precyzyjne narzędzia, które służą do nakładania lakieru. To właśnie one umożliwiają tworzenie drobnych wzorków. Szczególnie ważne są końcówki przypominające igłę oraz te zakończone kulką. Świetnie sprawdzają się one do rozcierania i rozmazywania koloru.

Im węższe końcówki narzędzi, tym bardziej precyzyjne rysunki można tworzyć przy ich pomocy. Warto więc wyposażyć się w sporo narzędzi o różnych kształtach i rozmiarach. Dobrze jest też poświęcić trochę czasu na dokładne ich zbadanie i sprawdzenie, jak w praktyce wyglądają ślady pozostawiane przez poszczególne narzędzia. Może to być świetna inspiracja do tworzenia własnych niepowtarzalnych wzorów i ozdób.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.