Do wszelkiego rodzaju wnętrz niekonwencjonalnych, pasują niekonwencjonalne przedmioty, urządzenia i meble. Dlatego też wanny asymetryczne idealnie sprawdzą się w łazienkach o nietypowych kształtach, ciekawych stylach i niewielkich powierzchniach. Dzięki tym urządzeniom sanitarnym można bardzo oryginalnie i funkcjonalnie zaprojektować wnętrze nawet bardzo małej łazienki.

Mają same zalety?

Mimo że ich kształty znacznie odbiegają od normalności, to kąpiele w takich wannach asymetrycznych są bardzo przyjemne i komfortowe. Wszystko to za sprawą niecki, która jest w nich ułożona pod odpowiednim kątem i dlatego zawsze jest głębsza i wygodniejsza niż w zwykłych wannach.

Ponadto wanny asymetryczne mają obłe kształty i różne zaokrąglenia. Są ciekawie wyprofilowane. Posiadają półki, uchwyty, siedziska i oparcia. Czasami kąpiel w nietypowej wannie może być wspaniałym uczuciem. Korzystanie z wanien asymetrycznych, posiadających znacznie niższe wejścia do nich, jest też bardzo bezpieczne.

Do jakich łazienek pasują wanny asymetryczne?

Modele wanien asymetrycznych sprawdzą się zawsze idealnie w minimalistycznych łazienkach. Ponadto doskonale pasują do stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Ich użyteczność doceniona może być w domach, gdzie są małe dzieci i także starsze osoby.

Korzystanie z tego typu wanien daje nie tylko wygodę, ale i także bezpieczeństwo. Takie wanny są innowacyjnym rozwiązaniem, które również można zastosować w łazienkach o dużej powierzchni użytkowej, ale zaaranżowanych w ciekawym, modernistycznym stylu.

Akcesoria

Pamiętać trzeba, aby zawsze wraz z wanną w jednym miejscu kupować wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne do jej zamontowania. Ważne są nóżki, obudowy, uchwyty.

Odpowiednia obudowa, dobrze dopasowana do wanny asymetrycznej pozwoli nie tylko na bezproblemowe jej zabudowanie, ale i na dojście w każdej chwili do instalacji wodnokanalizacyjnej.

Akryl

Akryl jest materiałem, z którego producenci wanien asymetrycznych najczęściej korzystają. Daje się on idealnie wyginać, ma właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe i jest miły w dotyku.

Wykorzystanie akrylu w produkcji wanien daje długotrwałą gwarancję na biel danego urządzenia. Wanny akrylowe cieszą się bardzo dużym powodzeniem, ponieważ mają wiele zalet. Kąpiele w nich są bardzo przyjemne i komfortowe.

Nietypowe wanny są więc nie tylko wygodne, możliwe do zainstalowania w trudnych miejscach, ale i także wykonane są z jak najlepszego materiału.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.