Krystalicznie czyste diamenty, rzadki tanzanit, rubiny kojarzące się z cenną biżuterią vintage, wyraziste szmaragdy… W sklepach jubilerskich znajdziemy ogrom pięknych pierścionków zaręczynowych z kamieniami szlachetnymi o zróżnicowanym kolorze, brylancji, trwałości, wielkości i szlifie. Wśród ogromu dostępnych modeli szczególnie wyróżniają się pierścionki zaręczynowe z czarnym diamentem. Co warto wiedzieć o fascynującym kamieniu?

Pierścionki zaręczynowe z czarnym diamentem – postaw na oryginalność!

Czarny diament, czyli karbonado, jest niezwykle rzadkim kamieniem szlachetnym o ciemnej, głębokiej barwie. Jego złoża znajdują się jedynie na dwóch obszarach: w Brazylii oraz Afryce Środkowej. Co ciekawe, w odróżnieniu od klasycznego, białego diamentu, czarna odmiana składa się nie tylko z atomów węgla, ale również wodoru. Jej skład chemiczny przypomina strukturę pyłu kosmicznego. Grupa badaczy z Florida International University i Case Western Reserve University odkryli, że unikalne diamenty o ciemnej barwie zrodziły się poza Układem Słonecznym, prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy. Na Ziemi pojawiły się  prawie 3 miliony lat temu. 

Czarne diamenty od ich popularniejszej, przezroczystej odmiany wyróżnia wykończenie. Karbonado nie pochłania i nie rozszczepia światła, a po oszlifowaniu staje się idealnie matowy. Pierścionki zaręczynowe z czarnym diamentem są nie tylko piękne, ale również nieprzeciętnie trwałe i odporne na uszkodzenia. 

Z czym połączyć czarny diament?

Czarny diament tworzy doskonały duet z białym złotem. Połączenie chłodnego, srebrzystego metalu szlachetnego i matowego kamienia w czarnym odcieniu prezentuje się niezwykle elegancko. Nieco łagodniejszego wyrazu kamieniowi nadaje różowe i żółte złoto. 

Comments are closed.

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ live url https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/