Czasami jedna chwila może na zawsze odmienić los dziecka. Wypadek komunikacyjny, pogryzienie przez psa, uraz kręgosłupa podczas zajęć z akrobatyki może sprawić, że do tej pory sprawna i beztroska pociecha będzie wymagała specjalistycznego leczenia lub rehabilitacji. Każdy rodzic może przygotować się na nieprzewidziane zdarzenia, kupując ubezpieczenie szkolne.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW stworzona z myślą o dzieciach w różnym wieku. W ramach ubezpieczenia ochroną może być objęty zarówno noworodek, jak i student. Dzięki polisie zdrowie i życie dziecka jest kompleksowo chronione przez cały rok. Polisa obowiązuje przez 24 godziny, siedem w dniu tygodniu. Oznacza to, że ochrona nie wygasa w wakacje, ferie, święta czy weekendy. NNW szkolne zapewnia pomoc materialną w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem ciała lub śmiercią ubezpieczonego. Otrzymane świadczenie może być przeznaczone na specjalistyczne leczenie, rehabilitację czy pomoc psychologiczną. Firmy ubezpieczeniowe reagują na zmieniające się realia, dlatego często uwzględniają w swojej ofercie wsparcie na wypadek utraty konta w mediach społecznościowych, cybermobbingu czy włamania na skrzynkę mailową. Zakres ubezpieczenia szkolnego uzależniony jest od oferty danego towarzystwa oraz wybranego wariantu. Ubezpieczenie w podstawowej wersji można zakupić również w szkole.

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Zakup ubezpieczenia szkolnego jest dobrowolną decyzją rodzica. Warto jednak pamiętać, że składka za polisę jest stosunkowo niewielka, a korzyści płynące z ochrony – nieocenione.

 

 

Comments are closed.