Pergola nie jest skomplikowaną konstrukcją. Jeśli ktoś chce zainwestować w pergolę drewniana można rozważyć zakup gotowej lub samodzielne jej wykonanie. Jednak ten drugi wariant może w ostatecznym rozrachunku okazać się tak samo kosztowny, a do tego wymaga sporo pracy, czasu, wiedzy i podstawowego sprzętu.

Pergola ogrodowa – kupić czy zrobić samemu, oto jest pytanie!

Wybierając pergolę ogrodową warto zastanowić się nad potrzebami i oczekiwaniami. Pergolę wykonać można samodzielnie lub skorzystać z ofert specjalistycznych sklepów, jak np. https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy. Zaletą kupna gotowego rozwiązania jest możliwość wyboru materiału. Popularnością cieszą się tworzywa sztuczne, w tym technorattan, który cechuje się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie wymaga skomplikowanej impregnacji.

W przypadku samodzielnego montażu pergoli ogrodowej możliwość skorzystania z różnorodnych materiałów jest dość ograniczona. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku drewno, chociaż należy mieć świadomość, że jest to zadanie szalenie czasochłonne.

Samodzielna budowa pergoli ogrodowej – sprawdź, na co się porywasz

Poziom skomplikowania zależy od rodzaju konstrukcji, jednak w każdym wypadku należ odpowiednio drewno przygotować i zabezpieczyć. Podstawą jest dobrze wykonany projekt oraz przygotowanie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Każdy z nich trzeba poddać odpowiedniej obróbce. Konieczne może być wyszlifowanie powierzchni, którą następnie trzeba zagruntować, a po upływie 24 godzin zaolejować i dopiero można przejść do montażu, który również wymaga czasu i narzędzi.

Comments are closed.

live url Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/