Aranżując nowoczesną kuchnię, zdecydowana większość z nas decyduje się na kupno płyty indukcyjnej zamiast klasycznej kuchenki. Płyta pozwala na rezygnację z gazu w kuchni, ale też idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy. Aby móc wygodnie korzystać z takiej kuchenki konieczne są garnki na płytę indukcyjną. Jakie garnki kupić i czym się kierować podczas wyboru?

Trwałe garnki na płytę indukcyjną

Zakup garnków na płytę indukcyjną nie powinien sprawić nam problemów – komplety takie rozpoznamy po symbolu cewki indukcyjnej. Szukając idealnego kompletu przede wszystkim określmy, jakie są nasze potrzeby – w sklepach znaleźć można komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów. Garnki na płytę indukcyjną powinny być dopasowane także do rodzaju kuchenki oraz średnicy pól grzewczych – w przeciwnym razie marnowana będzie energia podczas gotowania. W kompletach, poza samymi garnkami, znaleźć można również pokrywki oraz dodatkowe elementy (np. do gotowania na parze). Wśród najchętniej wybieranych garnków wymienia się modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 – garnki takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję czy wysokie temperatury. Wielowarstwowe dno garnków indukcyjnych uzupełniono o aluminiowe dyski, które pozwalają na znacznie przyspieszenie procesu gotowania. 

Garnki na płytę indukcyjną dopasowane do potrzeb 

Warto zwrócić uwagę, że garnki na płytę indukcyjną są projektowane tak, aby wspierać codzienną pracę w kuchni. Uchwyty i rączki garnków są profilowane i wykonane z materiałów, które nie przewodzą ciepła – znacząco zwiększa to bezpieczeństwo! Garnki posiadają również lejki i cedzaki, które ułatwią zlewanie sosów czy tłuszczu. Pokrywki wykonane ze szkła hartowanego doskonale przylegają do rantów. 

Comments are closed.

live url https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu