Wśród licznych dyscyplin sportowych jazda konna jest dzisiaj jedną z najchętniej wybieranych. Jazda konna uznawana jest za sport ogólnorozwojowy, która pozwala na budowanie smukłej sylwetki oraz dbanie o własną kondycję. Zapisując się na lekcje jazdy konnej, warto również pomyśleć o odpowiednim stroju. Spodnie do jazdy konnej oraz odpowiedni buty okażą się niezbędne!

Jakie powinny być idealne spodnie do jazdy konnej?

Funkcjonalna spodnie do jazdy konnej zapewniają komfort, wygodę i ochronę dla skóry – ich odpowiedni wybór jest kluczowy! Nowoczesne spodnie tego typu odznaczają się przede wszystkim  zastosowaniem innowacyjnych materiałów – bryczesy tworzone są z tkanin łączonych, w których prym wiedzie bawełna oraz materiały syntetyczne. Bawełna sprawia, że tkanina jest trwalsza, odporniejsza na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo włókna te pozwalają na swobodną wymianę powietrza, odpowiednie wentylowanie skóry. Tkaniny techniczne i włókna syntetyczne sprawiają, że materiał staje się znacznie przyjemniejszy w dotyku, nie podrażnia, pozwala też na odprowadzanie wilgoci. Spodnie do jazdy konnej uzupełnia się również o leje, najczęściej wykonane z silikonu. Zadaniem takich wstawek jest zapewnienie lepszej przyczepności do siodła. Bryczesy posiadają też szlufki na pasek, kieszonki, damskie modele zdobi się eleganckimi przeszyciami. 

Sztyblety dopasowane do spodni do jazdy konnej

Istotnym elementem ubioru jeźdźca są również buty – sztyblety jeździeckie wykonywane są z materiałów syntetycznych lub z licowej skóry. Mają zapewniać odpowiednią ochronę dla stopy, amortyzować wstrząsy i chronić kostki. Niewielki obcas pozwala na stabilniejsze zaczepienie buta w strzemionach. 

Comments are closed.