Część z nas nie wyobraża sobie letniego wypoczynku bez pobytu nad morzem. Wiatr we włosach, krzyki mew, piasek pod stopami, no i ten pejzaż przed oczyma… pasma szerokich żółtych plaż wrzynające się w morskie fale… Wakacje nad Bałtykiem mają swój wyjątkowy urok, któremu warto się poddać. Wystarczy wybrać dobry nocleg (na przykład apartament świnoujście), zapomnieć o zmartwieniach i korzystać z pełni lata.

Najlepsze plaże

Nawet podróżnicy, którzy zwiedzali rajskie wybrzeża w wielu krajach świata przyznają, że polskie plaże nie mają sobie równych. Są one bardzo rozległe, piaszczyste, piękne i czasami jeszcze dzikie. Najsłynniejsze polskie plaże znajdują się w okolicach Łeby i Ustki, blisko Słowińskiego Parku Narodowego, w okolicach Trójmiasta (Sopot, Dębki), na Półwyspie Helskim (Hel, Jurata, Jastarnia) i na wyspie Wolin (Międzyzdroje, Świnoujście). Niestety niektóre popularne kurorty oferują bardzo wysokie ceny noclegów i przyjemność plażowania może nas słono kosztować. Jeśli chcemy by słona była tylko woda morska, a nie koszty wakacji, wybierajmy tańsze miejscowości. I tak, zamiast w Sopocie, przenocujmy na przykład w mieszkaniu w Gdyni, a zamiast ekskluzywnego hotelu w Międzyzdrojach wybierzmy równie komfortowy, ale bardziej ekonomiczny apartament świnoujście.

Hej, na morze!

Podczas pobytu nad morzem, któregoś dnia możemy zbudzić się rano w namiocie na kempingu w Łebie, albo w wygodnym apartamencie w Świnoujściu i poczuć w sobie zew morskich przygód. Jak przyjemnie byłoby oderwać się od lądu! Jachtem możemy popływać miedzy innymi po Zalewie Szczecińskim, a z niektórych portów, na przykład z Kołobrzegu, czy Gdyni można wyruszyć w kilkugodzinny rejs wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Statki wycieczkowe zatrzymują się w niektórych portach, co sprzyja jednodniowym wyprawom na plaże odległe od miejsc noclegowych. Co więcej, operatorzy promów oferują także wycieczki do Skandynawii. I tak ze Świnoujścia popłyniemy do Ronne na duńskim Bornholmie oraz Trelleborga i Ystad na południu Szwecji. Z Gdyni natomiast możemy udać się w rejs do szwedzkiej Karlskrony. Biorąc pod uwagę fakt, że na prom możemy zabrać własne auto, albo rower, wczasy nad polskim wybrzeżem mogą stać się początkiem podróży po Skandynawii. A szczury lądowe, niech śpią dalej w swoim apartamencie świnoujście…

Więcej informacji znajdziesz na stronie apartament Świnoujście.

Comments are closed.