Firany na okno balkonowe to bardzo ważny element dekoracyjny. Są również praktyczne. Zasłaniają nas przed czujnym okiem sąsiadów, chronią przed owadami i łagodzą promienie słoneczne, które wpadają do mieszkania. Jak wybrać firany na okno balkonowe?

 

Praktyczne rozwiązania

Firany balkonowe muszą być praktyczne. Trzeba pamiętać, że latem bardzo często wychodzimy na balkon, a firany są nieustannie przesuwane.

Sklep internetowy z firanami i zasłonami to miejsce, gdzie znajdziemy firany na przelotkach, czyli metalowych lub plastikowych krążkach. Jest to rozwiązanie, które zalecane jest, gdy często korzystamy z balkonu. System przelotek jest bardzo funkcjonalny i bez problemu można przesuwać firany, gdy zachodzi taka potrzeba. Wystarczy odsunąć firanę w niewielkim stopniu i już można wydostać się na balkon.

Kolejnym rozwiązaniem są panele z tkaniny. W każdym oknie można zawiesić dowolną liczbę paneli, dzięki czemu można rozplanować je tak, by otwieranie okna balkonowego nie było utrudnione. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zamówienia krótszych paneli na mniejsze okna, które często sąsiadują z drzwiami balkonowymi.

 

Jak dopasować idealny materiał?

Wybierając materiał na firany należy zwrócić uwagę by był przezroczysty. Do mieszkań, które mają południową wystawę można wybrać materiał, który ma gęstszy wzór i nie jest tak prześwitujący, gdyż ilość promieni słonecznych, które wpadają do mieszkania jest naprawdę duża.

Sklep internetowy z firanami i zasłonami to miejsce, gdzie można również kupić firany z bardzo delikatnych tkanin. Woal, organza czy tiul to idealne materiały.

Wybierając firany na okno balkonowe nie trzeba ograniczać się wyłącznie do bieli. Sklep internetowy z firanami i zasłonami proponuje również firany w delikatnym beżu, zgaszonej zieleni czy lekkich szarościach. Pokój z tak zaaranżowanymi oknami będzie wyglądał elegancko i przede wszystkim będzie bardzo interesujący.

Warto również zwrócić uwagę na materiały naturalne, które są wyjątkowo modne. Len, bawełna czy jedwab będą idealnie wpisywały się w nurt eko. Ciekawym pomysłem są również firany z bambusa a nawet juty.

Comments are closed.

live url https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/