Paznokcie żelowe zwracają na siebie uwagę z kilku powodów. Wyglądają naturalnie, są piękne, a przy nabraniu pewnej wprawy, można zacząć robić je w domowym zaciszu. Czas więc zadać sobie pytanie o to, jak przygotować się do realizacji tego zadania.

To nam się przyda

Osoby zastanawiające się nad manicure żelowym w domowym zaciszu, powinny mieć świadomość tego, że na początku drogi wiodącej ku pięknym paznokciom pojawi się konieczność dokonania pewnych inwestycji. Na szczęście, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie są one wcale aż tak duże. Na pierwszy plan wysuwa się dobra lampa ultrafioletowa. Jeśli więc na czymś nie powinno się oszczędzać, lampa jest doskonałym przykładem takiego rozwiązania. Nie jest tania, jeśli jednak postawimy na rozwiązanie niskiej jakości, możemy zaszkodzić paznokciom, zamiast im pomóc. Ryzyko jest dość duże, nie warto wiec go podejmować, jeśli nie ma takiej potrzeby. Kupując lampę należy przeanalizować przede wszystkim jej moc. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im jest ona wyższa, tym lepiej. Oczywiście, lampa UV nie jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli nam cieszyć się pięknymi paznokciami żelowymi. Przed pierwszym manicure warto więc upewnić się, że pod ręką mamy także tak zwany podkładowy żel do paznokci, żel budujący, a także przynajmniej jedno z rozwiązań specjalistycznych takich, jak choćby żel nabłyszczający. Przydadzą się nam również pędzelki, specjalne płyny do przemywania paznokci, pilniki oraz lakier żelowy. Jeśli zależy nam nie tylko na wykonaniu paznokci żelowych, ale również na ich wydłużeniu i ozdobieniu, możemy to zrobić z łatwością zarówno dzięki tipsom, jak i wielu szablonom.

Jak przygotować paznokcie?

Paznokcie żelowe prezentują się pięknie, samo wykonanie manicure wymaga jednak sporo czasu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie można mówić o udanym zabiegu tak długo, jak długo nie podejmie się określonych działań przygotowawczych. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście praca z płytką paznokcia, która powinna zostać odpowiednio zmatowiona i odseparowana. Do działań przygotowawczych zalicza się także usunięcie skórek, dezynfekcję płytki oraz jej odtłuszczenie. Wystarczy, że pominiemy jeden ze wspomnianych elementów, a trwałość manicure może być znacznie gorsza niż tego oczekiwaliśmy. Gdy płytka paznokci jest już przygotowana, można przystąpić do dalszych działań. Tu przyda się nam przede wszystkim żel budujący, a więc ten, którego warstwa trafia bezpośrednio na płytkę paznokcia. Niezbędne będzie także zapoznanie się z instrukcją lampy tak, aby nie trzymać pod nią paznokci ani przesadnie długo, ani zbyt krótko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie żelowe.

Comments are closed.