Codzienne posiłki mają za zadanie dostarczyć do naszego organizmu nie tylko cennych składników odżywczych, ale też zapewnić wyjątkowe doznania smakowe. Niestety, coraz częściej brak czasu sprawia, że nie mamy możliwości przygotowywania posiłków w domu. Zamiast tego sięgamy po silnie przetworzone gotowe posiłki i fastfoody.

Zmień nawyki żywieniowe!

Tłuste, przetworzone i pełne kalorii potrawy spożywane przez dłuższy czas mają olbrzymi wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Codzienne jedzenie tego typu produktów w pierwszej kolejności spowoduje wzrost masy ciała, kolejno: problemy z cholesterolem, brakiem witamin. Lekarze i dietetycy przekonują, że nie trzeba wiele czasu, aby puste kalorie zmienić w wartościowe posiłki. Korzystając z owoców i warzyw sezonowych, możemy stworzyć wyjątkowe dania, które z pewnością przypadną do gustu nam i wszystkim domownikom. W kuchni warto mieć też zawsze ryż, kaszę i makarony. Szczególnie te ostatnie zmienią oblicze codziennych posiłków!

Makarony w każdej kuchni

Nie ma wątpliwości, że przygotowanie makaronu i stworzenie pysznego dania na jego bazie nie jest trudne. Makarony, dostępne w przeróżnych formach, znaleźć można w każdym markecie. Szukając prostych, szybkich i wartościowych przepisów, warto zwrócić uwagę właśnie na włoskie makarony, gdyż ich przyrządzenie nie zajmie wiele czasu. Doskonałym przykładem jest spaghetti z pesto pomidorowym z dodatkiem migdałów i anchovis. To proste danie, znane doskonale w Polsce, urozmaicone zostało o smak prażonych migdałów oraz słone anchovis – dodatki te nadają daniu wyjątkowej oprawy oraz aromatu. Makaron świetnie komponować się będzie też z większością warzyw, takich jak szpinak, brokuły, dynia, papryka. Aby nadać potrawom z makaronu bardziej prestiżowej oprawy, warto sięgnąć po grzyby lub owoce morza.

Comments are closed.

forum.org hsmsapk.com https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/