Technologia blockchain sprawiła, że wiele osób zadaje sobie proste pytanie – “gdzie można zainwestować pieniądze, aby móc zarobić jak najwięcej?”. O co dokładnie chodzi? Dokładnie o kryptowaluty, których obecność już nikogo nie dziwi. Na to bowiem pozwolił blockchain development. 

Znane giełdy kryptowalut

Niejedna blockchain development company mogłaby wskazać giełdy kryptowalut. I to takie, które są faktycznie godne zainteresowania. Istnieje kilka “top of the top”, gdzie faktycznie opłaca się inwestować pieniądze. Mowa tutaj o giełdach:

  • Zonda (BitBay),
  • Binance,
  • Egera (BitClude),
  • Exmo,
  • Kriptomat,
  • Coinbase,
  • Buy Coin Now.

To tylko kilka przykładów, ale można by jeszcze kontynuować ten wątek, ponieważ jest tego całkiem sporo. Na to właśnie pozwolił blockchain software development. 

Duże czy małe giełdy?

Bywa tak, że nie każdy ma pewność co do tego na jakiej giełdzie należy inwestować. Może więc warto zaufać specjalistom, którzy z technologią blockchain mają do czynienia? Spotkać ich można chociażby w firmie 10clouds. Takie osoby można zapytać, czy lepsza będzie duża giełda, czy też mniejsza. Duża osób wychodzi z założenia, że to duże giełdy są tymi bardziej wiarygodnymi. I w sumie jest to racja, ponieważ duże podmioty są bardziej godne zaufania. Tym bardziej, że na dużych giełdach można spotkać różne rodzaje kryptowalut. Będzie więc w czym wybierać i każdy inwestor będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję. 

Prowizja na giełdzie

Blockchain development company, która jest w stanie zapewnić takie usługi, jak blockchain application development, powinna również odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie związane są z prowizją. Tak, bowiem trzeba zaznaczyć, że handlując na giełdach, trzeba spodziewać się pobrania z kontra prowizji. Prowizja zostanie naliczona nie od jednostkowej transakcji, ale od obrotu. Co więcej, niezależnie od tego, czy ktoś zyska, czy też straci, prowizja zostanie pobrana. Ktoś powie, że jest to nieuczciwe traktowanie, ale należy się podporządkować regułom, jakie obowiązują na rynku. Na samym końcu należy dodać, że istnieją dwa rodzaje prowizji:

  • MAKER – związana z wystawieniem nowej oferty kupna/sprzedaży do tabeli ofert. 
  • TAKER – pobierana w momencie, gdy inwestor realizuje transakcje już istniejącego użytkownika.

Zawsze trzeba dowiedzieć się dokładnie, ile dana giełda takiej prowizji pobiera. W szczególności, jeżeli ktoś wie, że będzie dużo inwestował. 

Comments are closed.