Szablony dekoracyjne to ciekawy sposób na urozmaicenie wnętrza. Sprawdzą się zarówno na etapie urządzania mieszkania jak i podczas remontu. Kolorowe aplikacje są szczególnie lubiane przez najmłodszych, ale sprawdzą się także w salonie i sypialni.

Szablony dekoracyjne do pokoju dziecięcego

Pokoik najmłodszych to bez wątpienia najbardziej wesołe i przytulne pomieszczenie w domu. Zwykle tętni życiem i przepełnia je radosny gwar dzieci. Aby stworzyć przestrzeń jeszcze bardziej sprzyjającą beztroskiej zabawie wybierzmy szablony dekoracyjne z miłym dla oka wzorem.

Niezależnie od tego, czy zastosujemy szablon w formie naklejki, czy pomalujemy go farbą, możemy wybierać w setkach rodzajów. Dostępne są szablony z ulubionymi zwierzętami, czy postaciami z bajek. Ogromną popularnością cieszą się uniwersalne gwiazdki, chmurki, czy księżyce. Chłopców z pewnością ucieszy szablon z samochodem, samolotem, pociągiem, a także robotem,czy rakietą kosmiczną. Dziewczynki natomiast nie pogardzą uroczymi sarenkami, czy motywami kwiatowymi, na tle uroczych, pastelowych ścian.

Szablony także dla dorosłych

Dorośli także mogą pozwolić sobie na szablony dekoracyjne. Zastosują je na przykład na ścianach sypialni, czy salonu. Nadadzą one wnętrzom niebanalny charakter, stając się alternatywą dla trudnej do usunięcia i od dawna niemodnej tapety.

W dekoracjach salonów niejednokrotnie wykorzystuje się motywy florystyczne, takie jak całe drzewa, czy gałęzie. Szczególnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim, czy ekologicznym, podobnie jak modne wzory z głową jelenia.

Na uwagę zasługuje także wykorzystanie szablonu z napisem. Wówczas można zaaplikować na ścianach swój ulubiony cytat, który jest naszym mottem. Taka oryginalna aranżacja z pewnością nie zostanie niezauważona przez żadnego z gości.

Ostatnio prawdziwym hitem są szablony, przy pomocy których stworzymy na całej ścianie imitację cegły, kamienia, czy marokańskiej mozaiki. Umieszczenie takiego szablonu wymaga jednak od wykonawcy sporej precyzji, ale efekt z powodzeniem zastąpi na przykład drogi klinkier.

Szablony dekoracyjne to ponadto rozwiązanie dla miłośników ciągłych zmian. Jeśli więc uwielbiamy, by w naszych wnętrzach pojawiały się ciągłe nowości, jest to opcja w sam raz dla nas. Wówczas szablon z napisem, użyty w salonie zastąpmy wieżą Eiffla, a samochodzik na ścianie pokoju syna ludzikiem Lego Ninjago. Najważniejsze, by dom urządzić tak, jak lubimy, zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.