W ciąży kobiety poszukują komfortu i wygody. Dynamicznie zmieniająca się waga i rozmiar ciała sprawiają, że wiele kobiet czuje się ociężale i niekomfortowo. W tym szczególnym czasie warto zadbać przede wszystkim o dobrze dobraną bieliznę, która zapewni nie tylko wygodę w trakcie dnia codziennego, ale będzie też doskonale dopasowana, co sprawi, że kobieta mimo swoich nadprogramowych kilogramów wciąż będzie czuć się pięknie.

Jak wybrać ciążowy biustonosz?

Prawidłowe dobranie ciążowego biustonosza to nie lada wyzwanie. Piersi już od pierwszych dni ciąży zmieniają się bardzo dynamicznie. Rosną, są nabrzmiałe, często opuchnięte, bolesne i niezwykle wrażliwe na dotyk.

Dlatego właśnie biustonosz musi je odpowiednio chronić i zabezpieczać, nie może ich nadmiernie uciskać i sprawiać żadnego dyskomfortu. Ważne jest, aby był w całości wykonany z naturalnych materiałów, tak aby skóra podczas wielogodzinnego noszenia mogła być swobodnie wentylowana.

Ramiączka biustonosza ciążowego powinny być zdecydowanie szersze od klasycznego, tak aby dobrze podtrzymywały powiększający się biust bez dodatkowego obciążania kręgosłupa.

W czasie ciąży warto zrezygnować z koronki i innych estetycznych dodatków i wybierać biustonosze bez fiszbin, które zapobiegną uciskaniu wrażliwych piersi.

Jak wybrać majtki ciążowe?

Bielizna ciążowa, w tym również majtki znacząco różni się od tej klasycznej. Majtki są zazwyczaj mocno zabudowane z podwyższonym stanem. Aby mogły idealnie dopasować się do rosnącego brzucha często mają dodatek elastanu, dzięki czemu są oceniane jako druga skóra.

Niezwykle istotny jest rodzaj materiałów, z jakich majtki zostały uszyte. Tutaj należy bezwzględnie postawić na materiały ekologiczne i naturalne. Kobiety w ciąży są dużo bardziej narażone na wszelkiego rodzaju infekcje intymne, które nieleczone mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Kupując majtki ciążowe wybierajmy zawsze oddychającą bawełnę organiczną (najlepiej certyfikowaną).

Gdzie kupić bieliznę ciążową?

Bielizna ciążowa jest obecnie dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Warto jednak skorzystać z pomocy i porady wykwalifikowanych doradców, tak aby cieszyć się komfortem i wygodą w trakcie dnia codziennego.

Kupując bieliznę ciążową w sklepie internetowym warto mieć wybraną ulubioną markę i wcześniej sprawdzony rozmiar, tak aby uniknąć przykrych niespodzianek i dyskomfortu związanego z jej użytkowaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.